Penzion Třeboň jako ideální výchozí bod za poznáním

12.01.2022

Vyrazíte-li na několikadenní, nebo pouze jednodenní výlet do Třeboně a sháníte levné ubytování v soukromí s rodinnou atmosférou, penzion Třeboň je skvělou volbou. Nedaleko centra, které je doslova protkáno historií se nachází sympatický Penzion Chocholoušek, v němž naleznete azyl za nádherných 320 korun za osobu a noc. Ubytování v penzionu Třeboň je možné ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky, z nichž každý má vlastní sociální zařízení, kuchyňku, televizor a internetové Wi-Fi připojení zdarma.

Z penzionu Třeboň rovnou do nejstaršího pivovaru na světě

Co vás v Třeboni čeká? Odborníci přes pivo, ale i pouzí konzumenti či fajnšmekři mohou navštívit raritní pivovar. Čím je raritní? Patří k nejstarším pivovarům na světě, první písemné záznamy se datují do roku 1379. Vaření piva v Třeboni má tradici, která sahá až do poloviny čtrnáctého století, kdy zde pivo začali vařit augustiniánští řeholníci.

Masarykovo náměstí s měšťanskými domy

Vydáte-li se z penzionu Třeboň na centrální Masarykovo náměstí, uzříte měšťanské domy s renesančními a barokními štíty, které náměstí obestírají. Dva domy s čísly popisnými 86 a 89 mají ještě gotický základ, ostatní středověké domy byly zničeny při požáru města v roce 1562. Ty nové domy byly vystavěny v renesančním slohu. Další požáry v osmnáctém století zapříčinily změnu původních staveb.

Největší zámecký komplex v Česku

Při návštěvě Třeboně nesmíme opomenout návštěvu zámku a zámeckých zahrad. Zámecký komplex Třeboň patří k největším v Česku. Za svou současnou podobu vděčí renesančním stavitelům, kteří na místě gotického hradu vystavěli honosné sídlo šlechtického rodu Rožmberků. Další významný šlechtický rod Schwarzenbergů obohatil zámek barokními dostavbami na vnějším nádvoří. A toto je jen hrubý výčet významných míst, která stojí za to navštívit. Ubytování v penzionu Třeboň je ideálním východiskem pro podnikání poznávacích výletů a toulek po okolní krajině Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.