Třeboň láká nejen kulturou, ale i na ubytování

13.01.2022

Vyslovíme-li Třeboň, každému se vybaví rybníky. To je ale docela zkreslený pohled. Lázeňské město Třeboň láká na historické a kulturní památky, jako jsou renesanční zámek, novogotická hrobka Schwarzenberků, bývalý augustiniánský klášter s křížovou chodbou a kostel Panny Marie Královny a svatého Jiljí s gotickou opukovou sochou Panny Marie s Ježíškem, pivovar Regent, jehož historie sahá do roku 1379. Historické jádro města se pyšní barokními a renesančními štíty domů. Sháníte-li ubytování Třeboň, nemusíte se přesouvat složitě z centra města tepajícího historií.

Pohodové ubytování Třeboň

Nedaleko centra města Třeboň najdete ubytování pod střechou Penzionu Chocholoušek na adrese Hybešova 1165. Penzion Chocholoušek disponuje čtyřmi nově zařízenými pokoji, které jsou vybaveny zařízenou kuchyňkou, televizí, internetovým Wi-Fi připojením zdarma a koupelnou s toaletou. Velice příjemná je i cena, a to 290 korun za osobu a noc.

Ubytování nedaleko centra a zajímavých objektů

Do centra města se pohodlně dostanete vycházkovou chůzí za čtvrt hodinky, obchod s potravinami je necelé dvě minutky od penzionu. Ani restaurace není daleko - pět minut chůze. Kdy by si přál navštívit lázně, nemusí se plahočit světa kraj, ty jsou vzdáleny deset minut, stejně jako wellness centrum. Penzion Chocholoušek je tedy dokonalým zázemím pro strávení poklidné dovolené téměř v centru Třeboně.

Prostor pro cyklistiku a pěší turismus

Pokud vás už omrzí památky, můžete si v Penzionu Chocholouše půjčit jízdní kola a projet se úžasnou nekopcovitou krajinou kolem třeboňských rybníků. Okolo Třeboně, pasou se tam koně, zpívá se v jedné lidové písničce. Avšak okolo Třeboně se také rozprostírají hluboké lesy, které jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Přírodní skvosty nezapomenutelného typického jihočeského rázu lákají nejen cyklisty, ale také milovníky pěší turistiky. Počítejte však s rovinatým terénem, jaký v Krkonoších nenajdete.